Një grua në gjendje të rëndë nga ak*sidenti në Vitomiricë

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar nga aksidenti në dalje të Pejës, përkatësisht në fshatin Vitomicë, njofton Indeksonline.

Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Pejës, Skender Dreshaj, në një prononcim të shkurtër ka thënë se njëri nga të lënduarit është në gjendje të rëndë.

Aksidenti në Vitomiricë ka ndodhur në mesditën e sotme kur dy vetura janë përplasur njëra me tjetrën. /Indeksonline/