Historia e 20-vjeçarit shqiptar dhe italianit që humbën jetën në ak.sidentin tra.gjik do t’ju thyejë zemrën

Juendi Xhani është emri i 20-vjeçarit shqiptar që humbi jetën në një aksident tragjik në Itali. Në këtë aksident humbi jetën edhe 23-vjeçari italian Giuseppe Troisi.

Ata ishin miq të mirë dhe më e dhimbshmja në këtë histori është se kishin lindur në të jetën ditë me 18 Nëntor dhe humbën jetën po në të njetën ditë.

Giuseppe kishte lindur në vitin 1995-s, ndërsa Juendi i 1998-s. Të dy të rinjtë u shuan në aksidentin tragjik që ndodhi të dielën e 10 Marsit.

Kujtojmë këtu se makina u përplas në rrugën Adriatica në Pesaro, ajo u shkatërrua totalisht.

Mediat italiane shkruajnë se bashkë me dy të rinjtë, në automjet ishin edhe dy vajza, 22 dhe 19 vjeçe, të cilat mësohet se vijojnë të jenë në gjendje të rëndë në spital.