Aaksidenti-tragjik i merr jetën gruas shtat zënë, ishte vetëm 18 vjeçe

Aksi denti i rëndë i ndodhur paraditen e sotme në Shkodër ka marrë një tjetër jetë.

Një grua shtat zënë ka humbur jetën duke e çuar në dy numrin e vikti mave. Ngjarja e rëndë ndodhi në afërsi të “5 Heronjve” në aksin Shkodër- Koplik, ku një makinë mori përpara 18 vjeçaren dhe vjehrrën e saj, 58 vjeçaren Hasije Bajrakurtaj.

Si pasojë e impaktit, vjehrra e gruas shta tzënë vd iq në vendngjarje, kurse e reja mbeti e pla gosur rëndë. Këtë pasdite ajo ka ndë rruar jetë në spital.

Gruaja ishte vetëm 18 vjeçe dhe është identifikuar si Esmeralda Bajrakurtaj.