Home / LAJME / Angela Merkel e bën “Për pes pare” Mogherin për Kosovën, Ti Mogherin mos luaj me Shqiptarët sepse…

Angela Merkel e bën “Për pes pare” Mogherin për Kosovën, Ti Mogherin mos luaj me Shqiptarët sepse…

Pas reagimit të Mogherinit që tha se për të kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën, duhet t’i drejtojnë disa punë në vendin e tyre.

Reagimi ka qenë i menjëhershëm nga zonja e parë e Gjermanisë, Angela Merkel. Kjo e fundit i’u drejtua Mogherinit dhe i’a tha disa fjalë për Kosovën.

LAJME  Haradinaj: Serbia ma ka plas barkun e zemrën, nuk e heki taksen me asnjë çmim, edhe pik

Ti nuk mund t’i japësh mësim Kosovës se çfarë të veprojnë në shtetin e tyre. Ata din se si të veprojnë.

Check Also

Urime Shqiptarë! Franca, Gjermania, Italia, SHBA dhe Britania po e mbështesin Kosoven për taksen ndaj Serbisë

Britania e Madhe në një takim të fundit të përfaqësuesve të vendeve të Kuintit (Franca, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *